Powrót 10.10.2017

Za nami pierwsza Lodomania z Czerkawskim

Pierwsza „Lodomania z Czerkawskim” w Łodzi już za nami. W sobotę 7 października, we wspólnej zabawie na lodzie i w treningu ze znanymi sportowcami wzięła udział ponad setka dzieci i dorosłych. Zajęcia wspólnie z Mariuszem Czerkawskim poprowadzili: Andrzej Tkacz, Wojciech Tkacz, Dariusz Garbocz oraz trenerzy lokalnych grup hokejowych.

Bezpłatne zajęcia zostały zorganizowane w dniu, w którym obchodzony był Narodowy Dzień Sportu. Cieszymy się, iż zaczęliśmy „Lodomanię” od Łodzi – miasta, w którym od kilku lat realizowany jest program upowszechniania i promocji sportu. Dzięki wsparciu finansowemu ze środków Urzędu Miasta Łódź i zaangażowaniu zespołu Wydziału Sportu pod kierownictwem Pana Marka Kondraciuka mogliśmy z informacją o wydarzeniu dotrzeć do wszystkich łódzkich podstawówek i szkół gimnazjalnych. Mamy nadzieję, iż podobną imprezę uda się zrealizować wkrótce we współpracy z innymi włodarzami miast i sympatykami łyżew.

„Pogoda nas nie rozpieszczała, więc tym bardziej doceniamy wysiłek tych, którym chciało się wstać w sobotę rano, aby z nami pojeździć na łyżwach” – mówi Mariusz Czerkawski.

Dla dzieciaków grających już w hokeja, które pojawiły się w sobotę na tafli, „Lodomania” była okazją do poznania swoich idoli, a nawet zagrania z nimi meczu mini hokeja. Ci, którzy dopiero zaczynają jeździć na łyżwach mogli pod czujnym okiem trenerów szlifować swoją jazdę, a nawet nauczyć się kilku nowych umiejętności. W przerwie pomiędzy ślizgawkami swoje umiejętności techniczne zaprezentowała grupa dziewczynek z Walley Synchron Dance w Łódzi – dziękujemy!

„Było ciężko, ale super. Mariusz jest fajny. Dobrze uczy i nie krzyczy” – mówiły dzieci. Każde zajęcia kończyły się rozdaniem dyplomów i upominków ufundowanych przez naszych Partnerów, wspólnym zdjęciem i autografami. My cieszymy się, iż Ci, którzy wytrwali do końca, wrócili do domu zadowoleni.

Poprzez organizacją tego typu wydarzeń chcemy motywować młodych hokeistów do jeszcze cięższej pracy oraz zachęcić osoby rekreacyjnie jeżdżące na łyżwach do częstszego odwiedzania lodowiska i do zimowej aktywności fizycznej. Aby doświadczyć prawdziwej przyjemności z jazdy na łyżwach, aby poczuć pasję, trzeba zacząć od postawienia pierwszego kroku na tafli – do tego chcemy przekonywać rodziców i dzieciaki w każdym wieku.

Przed zespołem Sport7 kolejne wydarzenia, w tym przede wszystkim już 11 listopada w Jastrzębiu-Zdroju, a 12 listopada w Dębicy kwalifikacje do IV Czerkawski Cup na Zimowym Narodowym 2018.