Powrót 28.03.2013

Turniej „Mistrzowie Białego Orlika”

23 marca 2013 r. na warszawskim Torwarze odbył się Wielki Finał Turnieju „Mistrzowie Białego Orlika” realizowanego we współpracy z Ministerstwem Sportu i Turystyki.

W Finale wzięło udział 12 drużyn z ośmiu województw – po dwie drużyny z Mikołowa i Mińska Mazowieckiego oraz Pionki, Sieciechowice, Warszawa, Elbląg, Malbork, Wodzisław Śląski, Tryńcza i Biłgoraj. Reprezentanci województw zostali wybrani z ponad 3000 dzieci, które brały udział w zajęciach przygotowujących do Turnieju. Sędziami byli znakomici hokeiści i byli olimpijczycy, Pan Andrzej Tkacz, Dariusz Garbocz i Wojciech Tkacz. Zawody polegały na rywalizacji czteroosobowych zespołów w jak najszybszym pokonaniu testu sprawnościowego rozmieszczonego na lodowisku. Zmaganiom małych zawodników przyglądał się Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki, Pan Tomasz Półgrabski.
Wygrała drużyna reprezentująca gminę Pionki, która w nagrodę pojedzie na jeden z meczów reprezentacji Polski w hokeju na lodzie do lat 18, który odbędzie się podczas Mistrzostwa Świata w Tychach w dniach 14-20 kwietnie 2013r.

Całą galerię z Finałów Wojewódzkich i Wielkiego Finału można zobaczyć na naszym profilu na Facebooku
facebook.com/Sport7pl