Szkolenia

Szkolenie „Przygotowanie kadr animatorów/instruktorów do realizacji Programu Mistrzowie Białego Orlika” skierowane jest do animatorów zatrudnionych na lodowiskach, w Kompleksach Sportowo – Rekreacyjnych „Moje boisko Orlik”, nauczycieli wychowania fizycznego ze szkół znajdujących się w sąsiedztwie lodowisk oraz członków klubów sportowych prowadzących zajęcia na lodzie.

Głównym celem jest przeszkolenie z zasad bezpiecznego korzystania z lodowiska i profesjonalnego prowadzenia zajęć na lodzie w celu aktywizacji dzieci i młodzieży w kierunku jazdy na łyżwach.

Tematyka zajęć:
– Przekazanie podstawowych zasad bezpiecznego korzystania z lodowiska
– Omówienie Programu „Mistrzowie Białego Orlika”
– Przekazanie podstaw metodyki nauczania jazdy na łyżwach
– Założenia organizacyjne testu sprawnościowego w ramach ogólnopolskiego Turnieju „Mistrzowie Białego Orlika”
– Zapoznanie uczestników z grami i zabawami na lodzie
– Demonstracja ćwiczeń pomocniczych przy nauczaniu poszczególnych elementów jazdy na łyżwach
– Zasady i przepisy gry w mini hokeja

Do tej pory odbyły się trzy szkolenia, w których wzięło udział 300 osób z całej Polski. Szkolenia były współfinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

TRENERZY

mariusz

 Mariusz Czerkawski

Najlepszy Polski hokeista. Swoje pierwsze „kroki” na lodzie stawiał w znanym polskim klubie – GKS Tychy. Do NHL przebił się przez dobre występy w szwedzkiej lidze hokejowej. W 2000 r.  zagrał w meczu gwiazd podczas NHL All-Stars Weekend w Toronto (Kanada). Olimpijczyk z  Albertville 1992.

Od lat pojawia się na łamach magazynów, występuje w programach telewizyjnych, uczestniczy  wielu imprezach. Wspiera szereg inicjatyw społecznych i akcji charytatywnych, m.in. Powiedz TAK transplantologii, Szlachetna Paczka, Krewniacy .

W 2004r.  prezydent Aleksander Kwaśniewski nadał mu Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi dla rozwoju hokeja na lodzie oraz osiągnięcia w działalności społecznej. W  2009 roku zdobył Superchampiona w plebiscycie „Przeglądu Sportowego” i „TVP” za całokształt kariery.

andrzej

     Andrzej Tkacz

Polski hokeista, olimpijczyk, trener.

Wychowanek Polonii Bydgoszcz (1959-1964), potem bronił barw GKS-u Katowice (1965-77), niemieckich HC Hoheeneus (1977-78) i Stuttgart (1978-79), austriackich FEH Feldkrich (1979-1980) i Kitzbühel HC (1981-1982). W latach 1980-1981 grał również w szwajcarskim ZSC Lions.

Dwukrotnie zdobywał tytuł mistrza Polski (1968 i 1970), również dwukrotnie zdobywał Złoty Kij w latach 1975-76. Dwa razy reprezentował Polskę na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w 1972 w Sapporo i w 1976 w Insbrucku, 8-krotnie grał w turniejach o mistrzostwo świata. Po ukończeniu kariery sportowej podjął pracę trenerską. Był trenerem kadry narodowej w 1997 r.

wojtek

      Wojciech Tkacz

Były reprezentant Polski w hokeju na lodzie i olimpijczyk z Albertville w 1992 r.

Jest wychowankiem Baildonu Katowice. W swojej karierze  reprezentował barwy KKH Katowice Unii Oświęcim, tyskiego i katowickiego GKS. Z tym ostatnim zespołem zdobywał dwukrotnie wicemistrzostwo kraju w 2001 i 2002 roku. Grał także w lidze szwedzkiej i niemieckiej.

Uczestniczył w 9 turniejach Mistrzostw Świata. W igrzyskach olimpijskich i Mistrzostwach Świata rozegrał 66 meczów i zdobył 32 gole. 141 razy reprezentował Polskę.

Jest trenerem młodzieży w Tychach i dyrektorem Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Mikołowie.

darek

     Dariusz Garbocz

Polski hokeista na lodzie, olimpijczyk z Albertville 1992.

W trakcie kariery sportowej reprezentował kluby:  GKS Tychy, Västeras SK, Tysovia Tychy, KKH Katowice.
W reprezentacji Polski rozegrał 19 spotkań. Uczestnik mistrzostw świata w: Pradze (1992) podczas których Polska zajęła 12. miejsce oraz Katowicach (1997) podczas których Polska zajęła 17. miejsce. Był członkiem drużyny hokejowej, która uczestniczyła w Uniwersjadzie w 1993 roku.
Po zakończeniu kariery sportowej podjął pracę nauczyciela W-f oraz trenera młodzieży.