Powrót 27.02.2017

III Czerkawski Cup na Zimowym Narodowym

Już w najbliższą środę III Ogólnopolski Turniej Mini Hokeja na Lodzie – Czerkawski Cup na Zimowym Narodowym! W turnieju rozgrywanym na PGE Narodowym w Warszawie weźmie udział 9 najlepszych drużyn (z rocznika 2007 i młodsi), które awans do wielkiego finału wywalczyły podczas trzech Turniejów Kwalifikacyjnych – w Łodzi, Nowym Targu i Opolu.

Uczestnicy III Czerkawski Cup na Zimowym Narodowym:
– ŁKH Łódź
– UKS Olivia 17 Gdańsk
– KH Legia Warszawa
– MMKS Podhale Nowy Targ
– UKH Unia Oświęcim
– UKS Niedźwiadki MOSiR Sanok
– MOSM Tychy
– JKH GKS Jastrzębie
– MUKS Orlik Opole

Turniej podzielony będzie na dwie części:

  1. Runda eliminacyjna – drużyny w grupach eliminacyjnych rozegrają mecze „każdy z każdym”
  2. Runda finałowa – półfinały, mecze o miejsca 3-9 oraz finał.

W trakcie przerwy pomiędzy rundą eliminacyjną, a finałową Turnieju, odbędzie się godzinny trening z Mariuszem Czerkawskim dla 30-osobowej grupy dzieci nie biorących udziału w rozgrywkach. Trening wspólnie z Mariuszem poprowadzą byli hokeiści, olimpijczycy: Andrzej Tkacz, Wojciech Tkacz i Dariusz Garbocz.

Program Turnieju:
10:45 – ceremonia otwarcia
11:00 – 14:15 – runda eliminacyjna
14:45 – 15:45 – trening z Mariuszem Czerkawskim
16:15 – 18:00 – runda finałowa
18:15 – ceremonia zakończenia

Harmonogram meczy

Wszyscy Ci, którzy chcieliby obejrzeć na żywo zmagania drużyn podczas Czerkawski Cup na Zimowym Narodowym, mogą bezpłatnie wejść na trybuny. Od godziny 10.45 do godziny 14.30 trybuna D15 będzie otwarta dla gości. Wejście bramą nr 2, następnie kołowrotami B i stamtąd należy kierować się na trybunę D15. Goście mogą oglądać rozgrywki z wyznaczonej trybuny, ale nie ma możliwości zejścia na płytę PGE Narodowego lub na inne trybuny.

Turniej relacjonował będzie komentator sportowy, redaktor Jerzy Góra.

Wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkowe medale, a trzy najlepsze drużyny puchary. Wręczone zostaną także nagrody indywidualne w postaci statuetek i nagród rzeczowych dla najlepszego bramkarza, strzelca oraz zawodnika Turnieju. Nagrody rzeczowe otrzyma również najlepszy zawodnik z każdej drużyny.

Turniej współfinansowany jest ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, a Patronat Honorowy nad imprezą objął Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego, Andrzej Kraśnicki.

SPORT-7_plakat_2017_RGB_1378x1930px