Szkolenie animatorów

Szkolenie skierowane jest do animatorów zatrudnionych w Kompleksach Sportowo – Rekreacyjnych „Moje boisko Orlik” oraz nauczycieli wychowania fizycznego ze szkół znajdujących się w sąsiedztwie lodowisk.

Główne założenia:

  • Przygotowanie animatorów do realizacji programu „Mistrzowie Białego Orlika”
  • Przekazanie podstawowych zasad bezpiecznego korzystania z lodowiska
  • Omówienie programu „Mistrzowie Białego Orlika”
  • Przekazanie podstaw metodyki nauczania jazdy na łyżwach
  • Założenia organizacyjne testu sprawnościowego w ramach ogólnopolskich Edytujzawodów „Mistrzowie Białego Orlika”
  • Zapoznanie uczestników z grami i zabawami na lodzie
  • Demonstracja ćwiczeń pomocniczych przy nauczaniu poszczególnych elementówjazdy na łyżwach

    TRENERZY:

Mariusz Czerkawski

Najlepszy Polski hokeista. Swoje pierwsze „kroki” na lodzie stawiał w znanym polskim klubie – GKS Tychy. Do NHL przebił się przez dobre występy w szwedzkiej lidze hokejowej. W 2000 r. zagrał w meczu gwiazd podczas NHL All-Stars Weekend w Toronto (Kanada). Olimpijczyk z Albertville 1992.

Od lat pojawia się na łamach magazynów, występuje w programach telewizyjnych, uczestniczy w wielu imprezach. Wspiera szereg inicjatyw społecznych i akcji charytatywnych, m.in. Powiedz TAK transplantologii, Szlachetna Paczka, Krewniacy .

W 2004r.  prezydent Aleksander Kwaśniewski nadał mu Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi dla rozwoju hokeja na lodzie oraz osiągnięcia w działalności społecznej. W 2009 roku zdobył Superchampiona w plebiscycie „Przeglądu Sportowego” i „TVP” za całokształt kariery.

 

Andrzej Tkacz

Polski hokeista, olimpijczyk, trener.

Wychowanek Polonii Bydgoszcz (1959-1964), potem bronił barw GKS-u Katowice (1965-77), niemieckich HC Hoheeneus (1977-78) i Stuttgart (1978-79), austriackich FEH Feldkrich (1979-1980) i Kitzbühel HC (1981-1982). W latach 1980-1981 grał również w szwajcarskim ZSC Lions.

Dwukrotnie zdobywał tytuł mistrza Polski (1968 i 1970), również dwukrotnie zdobywał Złoty Kij w latach 1975-76. Dwa razy reprezentował Polskę na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w 1972 w Sapporo i w 1976 w Insbrucku, 8-krotnie grał w turniejach o mistrzostwo świata.

Po ukończeniu kariery sportowej i studiów na katowickim AWF podjął pracę trenerską. Był trenerem kadry narodowej w 1997 r.

 

 Wojciech Tkacz

Były reprezentant Polski w hokeju na lodzie i olimpijczyk z Albertville w 1992 r.

Jest wychowankiem Baildonu Katowice. W swojej karierze  reprezentował barwy KKH Katowice Unii Oświęcim, tyskiego i katowickiego GKS. Z tym ostatnim zespołem zdobywał dwukrotnie wicemistrzostwo kraju w 2001 i 2002 roku. Grał także w lidze szwedzkiej i niemieckiej.

Uczestniczył w 9 turniejach Mistrzostw Świata. W igrzyskach olimpijskich i Mistrzostwach Świata rozegrał 66 meczów i zdobył 32 gole. 141 razy reprezentował Polskę. Jest trenerem młodzieży w Tychach i dyrektorem Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Mikołowie.

 

Dariusz Garbocz

Polski hokeista na lodzie, olimpijczyk z Albertville 1992.

W trakcie kariery sportowej reprezentował kluby:  GKS Tychy, Västeras SK, Tysovia Tychy, KKH Katowice.

W reprezentacji Polski rozegrał 19 spotkań. Uczestnik mistrzostw świata w: Pradze (1992) podczas których Polska zajęła 12. miejsce oraz Katowicach (1997) podczas których Polska zajęła 17. miejsce. Był członkiem drużyny hokejowej, która uczestniczyła w Uniwersjadzie w 1993 roku.

Po zakończeniu kariery sportowej podjął pracę nauczyciela W-f oraz trenera młodzieży.

 

 

MATERIAŁY SZKOLENIOWE DO POBRANIA