O nas

Stowarzyszenie Sport 7 zostało założone w październiku 2011 roku przez najbardziej znanego polskiego hokeistę – Mariusza Czerkawskiego. Głównym celem stowarzyszenia jest aktywizacja dzieci i młodzieży do uprawiania sportu, w tym w szczególności sportów zimowych oraz promocja wśród dzieci i młodzieży zimowych dyscyplin sportowych i aktywnego spędzania czasu. W roku 2017 Stowarzyszenie uzyskało status Organizacji Pożytku Publicznego (OPP) i jest uprawnione do otrzymywania 1% wpłat z podatków dochodowych od osób fizycznych.

Ramy działania Stowarzyszenia określa jego Statut

Stowarzyszenie realizuje swe cele poprzez:

  1. Tworzenie programów szkoleniowych i struktur szkoleniowych na terenie Polski (więcej o szkoleniach pod tym linkiem)
  2. Tworzenie, koordynowanie i przeprowadzanie cyklów rozgrywek sportowych, turniejów rekreacyjnych na obiektach sportowych na terenie Polski.
  3. Popularyzację sportów zimowych poprzez zapewnienie opieki medialnej, prowadzenie strony www, zapraszanie znanych sportowców do udziału w szkoleniach, poprzez promocję organizowanych przez stowarzyszenie wydarzeń.
  4. Organizowanie wyjazdów dla dzieci zarówno na terenie Polski jak i za granicą.
  5. Pozyskiwanie i nieodpłatne przekazywanie dzieciom i młodzieży sprzętu sportowego oraz gadżetów związanych z organizowanymi akcjami.

Mariusz Czerkawski – Prezes Stowarzyszenia

Najlepszy Polski hokeista. Swoje pierwsze „kroki” na lodzie stawiał w znanym polskim klubie – GKS Tychy. Do NHL przebił się przez dobre występy w szwedzkiej lidze hokejowej. W 2000 r. zagrał w meczu gwiazd podczas NHL All-Stars Weekend w Toronto (Kanada). Olimpijczyk z Albertville 1992. Wspiera szereg inicjatyw społecznych i akcji charytatywnych, m.in. Powiedz TAK transplantologii, Szlachetna Paczka, Krewniacy. W 2004r. prezydent Aleksander Kwaśniewski nadał mu Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi dla rozwoju hokeja na lodzie oraz osiągnięcia w działalności społecznej. W 2009 roku zdobył Superchampiona w plebiscycie Przeglądu Sportowego i TVP za całokształt kariery.

Zarząd Sport7

Wojciech Tkacz – Wiceprezes Stowarzyszenia

Olimpijczyk w Albertville (1992), hokeista, uczestnik Mistrzostw Świata w hokeju na lodzie. Karierę sportową rozpoczął w 1983 r  w GKS Katowice. Reprezentował barwy KKH Katowice Unii Oświęcim, tyskiego i katowickiego GKS, szwedzkiego Mora IK i niemieckiego ESC Dorfen. Rozegnał 141 meczów w reprezentacji Polski. Po zakończeniu kariery sportowej został trenerem młodzieży w Tychach. Obecnie pełni funkcję dyrektora sportowego TAURON KH GKS-u Katowice. Jest synem polskiego bramkarza hokejowego Andrzeja Tkacza. Odznaczony w 2019r przez Prezydenta Srebrnym Krzyżem za zasługi w działalności na rzecz rozwoju i upowszechniania sportu oraz za osiągnięcia sportowe. W Zarządzie Stowarzyszenia od lipca 2017 r.

Komisja Rewizyjna Stowarzyszenia Sport 7 składa się z trzech osób:

=> Iwona Parkitny

=> Artur Racicki

=> Łukasz Michalski

Aktualny wyciąg z KRS jest do pobrania pod tym linkiem