O nas

Stowarzyszenie Sport 7 zostało założone  w październiku 2011 roku przez najbardziej znanego polskiego hokeistę – Mariusza Czerkawskiego.  Głównym celem stowarzyszenia jest aktywizacja dzieci i młodzieży do uprawiania sportu, w tym w szczególności sportów zimowych oraz promocja wśród dzieci i młodzieży zimowych dyscyplin sportowych i aktywnego spędzania czasu.

Stowarzyszenie realizuje swe cele poprzez:

  1. Tworzenie programów szkoleniowych i struktur szkoleniowych na terenie Polski.
  2. Tworzenie, koordynowanie i przeprowadzanie cyklów rozgrywek sportowych, turniejów rekreacyjnych na obiektach sportowych na terenie Polski.
  3. Popularyzację sportów zimowych poprzez zapewnienie opieki medialnej, prowadzenie strony www, zapraszanie znanych sportowców do udziału w szkoleniach, poprzez promocję organizowanych przez stowarzyszenie wydarzeń.
  4. Organizowanie wyjazdów dla dzieci zarówno na terenie Polski jak i za granicą.
  5. Pozyskiwanie i nieodpłatne przekazywanie dzieciom i młodzieży sprzętu sportowego oraz gadżetów związanych z organizowanymi akcjami.

Prezes Stowarzyszenia Sport7

Mariusz Czerkawski

Najlepszy Polski hokeista. Swoje pierwsze „kroki” na lodzie stawiał w znanym polskim klubie – GKS Tychy. Do NHL przebił się przez dobre występy w szwedzkiej lidze hokejowej. W 2000 r. zagrał w meczu gwiazd podczas NHL All-Stars Weekend w Toronto (Kanada). Olimpijczyk z Albertville 1992.
Wspiera szereg inicjatyw społecznych i akcji charytatywnych, m.in. Powiedz TAK transplantologii, Szlachetna Paczka, Krewniacy.
W 2004r. prezydent Aleksander Kwaśniewski nadał mu Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi dla rozwoju hokeja na lodzie oraz osiągnięcia w działalności społecznej. W 2009 roku zdobył Superchampiona w plebiscycie Przeglądu Sportowego i TVP za całokształt kariery.

Wiceprezes Stowarzyszenia Sport7

Artur Racicki

Ekonomista, absolwent studiów MBA w Akademii Leona Koźmińskiego. Ekspert z 12-letnim doświadczeniem w sektorze e-commerce.
Pasjonat sportu: uprawia karting, gra w golfa, pływa i biega.
Prezes zarządu firmy Social WiFi, dostarczającej usługę zamieniającą Wi-Fi na innowacyjne narzędzie analityczno-marketingowe skierowaną głownie do sektorów: hospitality (hotele, kawiarnie, restauracje) oraz retail.
Twórca startupów internetowych, w tym serwisu www.inPRL.pl, nagrodzonego tytułem najlepszego polskiego serwisu roku 2011 w konkursie Webstar Festival. Zajął 5 miejsce w rankingu miesięcznika Brief na “Najbardziej kreatywnych w biznesie” w 2015 roku.