Powrót 16.02.2018

Finał IV Czerkawski Cup na Zimowym Narodowym już 5 marca 2018

Wielki finał IV Czerkawski Cup na Zimowym Narodowym już 5 marca w Warszawie na PGE Narodowym.

Tym razem w walce o miejsca na podium i tytuły najefektywniejszych zawodników Wielkiego Finału zmierza się zawodnicy z MOSM Tychy, JKH GKS Jastrzębie, MUKS Orlik Opole, UKH Unia Oświęcim, MMKS Podhale Nowy Targ, MKS Cracovia, ŁKH Łódź, KH Legia Warszawa i UKS Olivia 17 Gdańsk I.

Ponieważ za nami już 3 finały, przyjrzeliśmy się statystykom poprzednich edycji oraz odbytych Turniejów Kwalifikacyjnych.

Miasta turniejowe

Dotychczas w turniejach Czerkawski Cup wzięło udział ogółem 38 drużyn (w tym raz, w trakcie kwalifikacji, 2 drużyny składały się z mieszanych zawodników z Malborka i Gdyni), z 25 miast. Turnieje organizowane zostały 12 razy w 10 miastach Polski.

W Turniejach Klasyfikacyjnych do II, III i IV Czerkawski Cup (w pierwszym roku kwalifikacje nie były organizowane) uczestniczyło średnio 25 drużyn, a w finałach I i II Czerkawski Cup o miejsce na podium zagrało 8 najlepszych. Od 2017 roku, czyli od III edycji Turnieju w Finale bierze udział 9 najlepszych drużyn.

Statystyki drużyn

8 drużyn jest z nami od pierwszej edycji Turnieju. Są to JKH GKS Jastrzębie, KH Legia Warszawa, MKS Cracovia, MKS Sokoły Toruń, MMKS Podhale Nowy Targ, MOSM Tychy, TMH Polonia Bytom, UKS Niedźwiadki MOSiR Sanok ???.

Trzykrotnie w wielkim finale o tytuł najlepszej drużyny w Polsce walczyli: JKH GKS Jastrzębie, MOSM Tychy, UKS Niedźwiadki MOSiR Sanok. Siedem drużyn dwukrotnie zagrało na Stadionie PGE Narodowym.

Aż 2 razy w meczu o pierwsze miejsce spotkały się drużyny JKH GKS Jastrzębie i MOSM Tychy, które sprawiedliwie podzieliły medale, przy czym drużyna z Tychów stanęła również na podium podczas I Finału Czerkawski Cup, zajmując 2-gie miejsce.

We wszystkich meczach strzelono ponad 1700 goli: najwięcej 12 grudnia 2015r w Toruniu (293) w trakcie kwalifikacji do II Czerkawski Cup 2016, a najmniej kilkanaście dni wcześniej, 21 listopada 2015 w Tychach (131) .

Statystyki indywidualne

W czasie każdych kwalifikacji i turnieju wybierani byli najlepszy zawodnik, bramkarz i strzelec. Trofeum najlepszego bramkarza tylko raz dwukrotnie trafiło do tej samej osoby – Kacpra Michalskiego z JKH GKS Jastrzębie (??), który zarówno w trakcie eliminacji do II Czerkawski Cup w Opolu jak i III Finału Warszawie nie miał sobie równych.

Najczęściej, bo aż pięciokrotnie wyróżniani byli zawodnicy z Torunia, Tychów i Jastrzębia. Pierwszy zespół trzykrotnie odebrał laur dla najlepszego zawodnika i dwukrotnie dla najlepszego strzelca. Drugi, trzykrotnie triumfował w kategorii najlepszy strzelec turnieju i dwukrotnie w kategorii najlepszy bramkarz. Trzeci zebrał dwukrotnie tytuły najlepszego bramkarz i zawodnika.

Kto wygra IV Czerkawski Cup na Zimowym Nadzorowanym 2018. Kto powalczy o tytuł króla strzelców, najlepszego zawodnika i bramkarza w Polsce – przekonamy się już 5 marca w Warszawie.