Powrót 08.01.2012

Dlaczego sporty zimowe?

Stan szeroko rozumianego polskiego sportu jest Państwu świetnie znany. W ostatnich latach zauważalne są duże inwestycje w rozwój Orlików, których wybudowano w Polsce ponad 2000, natomiast istnieje duża potrzeba rozbudowy infrastruktury dla sportów zimowych.

Liczby mówią same za siebie. W całej Polsce jest kilkadziesiąt krytych lodowisk, które są niezbędne do osiągnięcia późniejszych sukcesów zarówno w hokeju na lodzie, łyżwiarstwie figurowym czy chociażby curlingu. Dla przykładu w samym Toronto – czyli jednym mieście w Kanadzie jest ponad 200 takich obiektów. Jako stowarzyszenie chcemy mówić głośno o potrzebie rozwoju infrastruktury dla sportów zimowych.

Poza krytymi obiektami istotne są te bardziej rekreacyjne lodowiska, ślizgawki, które dadzą możliwość popularyzacji możliwości aktywnego spędzania czasu przez dzieci, nie tylko w dużych miastach ale również w małych gminnych miejscowościach.

Elementem niezbędnym do osiągnięcia sukcesu – tj. aktywizacji dzieci i młodzieży jest umiejętna promocja. To jeden z elementów, które jako Stowarzyszenie Sport 7 będziemy dbali w szczególności.

Sukcesy Polaków w sportach zimowych są niezwykle rzadkie. Zazwyczaj nie wynikają z możliwości jakie dają polskie związki sportowe, a bardziej z talentów poszczególnych sportowców. Aby osiągać sukcesy na dużą skalę, sukcesy indywidualne jak i drużynowe, należy w Polsce wychować jak największą ilość przyszłych zawodników i zawodniczek. Wtedy sukcesy będziemy odnosili nie z przypadku a w wyniku systemowej pracy.